اخبار
تاریخ انتشار: جمعه 17 آبان 1398

  احیای موفق مرد ۳۵ ساله در اثر غرق شدگی

امتیاز: Article Rating
به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز ایلام:احیای موفق مرد ۳۵ ساله توسط تکنسین های فوریت پزشکی شهرستان دهلران.
ساعت ۲۰:۰۰ شب مورخه ۹۸/۸/۱۵ بدنبال تماس مردمی با مرکز فوریتهای پزشکی شهرستان دهلران و گزارش یک مورد غرق شدگی در کانال آب کشاورزی در منطقه دشت عباس،بلافاصله آمبولانس پایگاه جاده ای دشت عباس به محل اعزام شد.

پس از رسیدن آمبولانس به محل حادثه مشخص شد که فرد غرق شده همچنان در زیر آب است و بعد از ۱۰ دقیقه جستجو،توسط افراد بومی از آب خارج شد.

این فرد که فاقد علائم حیاتی بود بلافاصله به آمبولانس منتقل و پس از حدود ۱۵ دقیقه احیای قلبی-ریوی پیشرفته توسط تکنسین های فوریت پزشکی،خوشبختانه ضربان قلب وی باز میگردد.

پس از تکمیل اقدامات احیاء،این فرد به درمانگاه دشت عباس منتقل شده و مجددا احیا می شود؛نهایتا این شخص تحت مانیتورینگ و با اتصال به ونتیلاتور با آمبولانس فوریتهای پزشکی به بیمارستان شهدای دهلران منتقل و با ضربان قلب پایدار تحویل داده شد.

طبق برآوردهای اولیه تخمین زده می شود که این شخص بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در زیر آب بوده و با توجه به سرد بودن آب شانس احیاء داشته است.

همکاران پایگاه جاده ای دشت عباس شهرستان دهلران در این ماموریت :
آقایان حجت علیزاده و محمد دانیالی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
جستجو