اخبار
تاریخ انتشار: چهارشنبه 01 شهریور 1396
 رزمایش ترومایی (انفجار تروریستی ) در پایانه مرزی مهران اجرا شد.

  رزمایش ترومایی (انفجار تروریستی ) در پایانه مرزی مهران اجرا شد.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان، رزمایش ترومایی (انفجار تروریستی) با محوریت دانشگاه علوم پزشکی در  روز سه شنبه ۳۱ مرداد ماه سال جاری با مشارکت و همکاری سازمان پدافند غیرعامل استان، اداره کل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت بهداشت، مدیریت بحران استان،  مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی ایلام و دستگاه های  امنیتی، انتظامی و امدادی استان به منظور شناسایی نقاط قوت و ضعف دستگاه های درگیر، ارزیابی برنامه آمادگی و مقابله در مرز مهران اجرا شد.


قبل از اجرای رزمایش، دکتر دل پیشه ، ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایلام،  اظهار کرد احتمال برزو حوادث و سوانح انسان ساخت، طبیعی و عمدی در تجمعات انبوه بخصوص کنگره عظیم اربعین بسیار زیاد می باشد از این رو  سلامت یکی از مهم ترین جنبه هایی است که در تجمعات انبوه می بایست به آن پرداخت و نیازمند برنامه ریزی دقیق در حوزه بهداشت و درمان است.


دکتر شریفی، مدیرکل پدافند غیرعامل استان، ضمن تقدیر از زحمات دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگا های دخیل در رزمایش،  خاطر نشان کرد با توجه به نزدیک شدن کنگره عظیم اربعین حسینی و به تبع آن حضور خیل گسترده زوار در استان و مخصوصا"  در مرز بین المللی مهران توجه به امر تامین امنیت همه جانبه بویژه در حوزه مربوط به تهدیدات زیستی و بیولوژی بسیار حائز اهمیت  و نیاز به توجه و  برنامه ریزی  جدی می باشد.


سرهنگ همتی، معاونت عملیات سپاه امیرالمونین استان، فرمانده میدانی این رزمایش  بود که در ساعت 18:00 با حضور در پایانه برکت مهران دستورآغاز این رزمایش را صادر کرد.

بر اساس این گزارش با صدور آغاز رسمی این رزمایش، یگان های انتظامی و امدادی (اورژانس 115، آتشنشانی و هلال احمر) وارد منطقه برگزاری رزمایش شدند.


از مهم ترین برنامه های این رزمایش حفظ آمادگی در مقابله با حوادث و بلایا،  شناسایی نقاط قوت و ضعف دستگاه های درگیر، تقویت همکاری های بین بخشی و فرا بخشی، ایجاد پست های فرماندهی واحد در هنگام بروز حوادث و بلایا، برنامه ریزی جهت استفاده از ظرفیت سازمان های همکار و پشتیبان ،  هشدار سریع و بموقع به حوزه های مرتبط در صورت بروز حوادث  تروریستی ، بررسی میزان اثربخشی و کارایی برنامه ها و افزایش مهارت و میزان آگاهی پرسنل بود. 

 

 

 

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  •  رزمایش ترومایی (انفجار تروریستی ) در پایانه مرزی مهران اجرا شد.
ثبت امتیاز
جستجو