اخبار
تاریخ انتشار: یکشنبه 23 اردیبهشت 1397
نشست کمیته بهداشت و درمان سلامت اربعین  ۹۷ با حضور رئیس دانشگاه، معاونین، مدیران ستادی و همچنین مسئولان و نمایندگان دستگاه‌ها، ارگان‌ها و نهادهای عضو این کمیته به میزبانی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان

  نشست کمیته بهداشت و درمان سلامت اربعین ۹۷ با حضور رئیس دانشگاه، معاونین، مدیران ستادی و همچنین مسئولان و نمایندگان دستگاه‌ها، ارگان‌ها و نهادهای عضو این کمیته به میزبانی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان

امتیاز: Article Rating

 

دکتر کریم همتی ادامه داد: میزبانی و خدمت به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) ارزشی والا و اجری معنوی است که در سالیان گذشته مردم و مسئولان استان ایلام لیاقت و شایستگی خود را در این عرصه به نمایش گذاشته اند.

 

وی افزود: کنکره اربعین، بزرگترین و عظیم ترین تجمع انسانی بر روی کره زمین است که در آن بیش از ۲۰ میلیون زائر برای زیارت و عرض ارادت به ائمه اطهار(ع) در کشوری جمع می‌شوند که کمترین میزان بهره‌مندی از زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی را داراست.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام خاطرنشان کرد: از لحظه ای که زائرین به نیت زیارت عتبات عالیات وارد استان می شوند تا لحظه ای که از کشور خارج می‌شوند و دوباره از مرز بین‌المللی مهران وارد کشور می‌شوند، حفظ سلامت آنان بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است.

 

وی با بیان اینکه در چند سال گذشته مردم و مسئولان استان خدمتگزاری خودجوش به زائران را در کارنامه درخشان خدمات خود دارند، گفت: پرسنل دانشگاه نیز به عنوان خدمتگزاران عرصه بهداشت و درمان در این سالها درکنار مردم و دیگر مسئولان در راه خدمت به زائران بدون هیچ چشمداشت و کمترین میزان نیازمندی به مرکز کشور در جهت یاری رساندن در امر خدمت، تلاش خود را به کار گرفته اند.

 

دکتر همتی با بیان اینکه خوشبختانه استان ایلام به عنوان مسیر اصلی تردد زائران اربعین حسینی در کشور شناخته شده، ابراز کرد: در سالهای گذشته به برکت زیارت عتبات عالیات، زیرساخت‌ها، امکانات و تجهیزات حوزه بهداشت و درمان رشد قابل توجهی داشته است.

 

وی در ادامه این بحث گفت: افزایش زیرساخت‌های بهداشتی درمانی همچون احداث پایگاه های فوریت پزشکی و افزایش تعداد آمبولانس‌ها در دانشگاه و احداث و استقرار مراکز بهداشتی و درمانی در مسیرهای تردد زائران از جمله این دستاوردها بوده است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام احداث زیرساخت‌های بهداشتی درمانی با توجه به تردد میلیونی زائران از مرز بین المللی مهران را از اهداف و برنامه های دانشگاه عنوان کرد و گفت:یکی از زیرساخت‌های مدنظر، احداث مرکز بهداشتی درمانی در پایانه مرزی مهران به زیربنای ۱۵۰۰ مترمربع است که با پیگیری‌های به عمل آمده، اعتبارات مربوط به آن تخصیص یافته و انشاالله به منظور خدمات رسانی به زائران در آینده ساخته خواهد شد.

 

دکتر همتی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سالهای آتی اربعین حسینی به فصل گرما نزدیک‌تر خواهد شد، خاطرنشان کرد: باید از هم اکنون به فکر آینده باشیم و زیرساخت‌ها را برای ارائه خدمات بهتر به زائران را فراهم نماییم.

 

وی همچنین ضمن تقدیر از خدمات رئیس و پرسنل فوریتهای پزشکی استان در راستای تلاش برای ارائه خدمات مطلوب و مورد رضایت جامعه تصریح کرد: این حوزه در سال گذشته بین استانهای کشور در رتبه ۳۱ قرار گرفته بود که امسال به واسطه تلاش و اهتمام دکتر علیمرادی و پرسنل خدوم و زحمتکش فوریتهای پزشکی، استان ایلام در رده دوم کشور قرار گرفته که افتخاری بزرگ برای دانشگاه علوم پزشکی است.

 

دکتر همتی همچنین دعوت از  رئیس سازمان اورژانس کشور برای سفر به استان ایلام را از برنامه‌های دانشگاه عنوان کرد و یادآور شد: پس از اتمام ماه مبارک رمضان از دکتر کولیوند به منظور بررسی بازدید از زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی استان و شناسایی نقاط ضعف و قوت در این حوزه دعوت گرفته‌ایم که ان‌شاءالله در استان حضور خواهند یافت.

 

در ادامه این جلسه نیز دکتر کریمی معاون درمان، دکتر ولی‌زاده معاون آموزشی، دکتر پاکزاد معاون توسعه، دکتر ناصری فر معاون بهداشتی، دکتر کلوندی معاون تحقیقات،  دکتر شاهماری معاون غذا و دارو، دکتر نظری مدیر حراست، دکتر علیمرادی رئیس فوریتهای پزشکی، دکتر دشتی مدیر بازرسی، سپهر مدیر روابط عمومی و همچنین مدیرکل بحران استانداری و مدیران و نمایندگان دستگاه‌ها، نهادها و ارگان‌های حاضر در کمیته به بهداشت و درمان سلامت اربعین ضمن تاکید بر همکاری و تعامل همگانی در برگزاری هرچه بهتر کنگره عظیم اربعین حسینی، به بیان گزارشی از حوزه کاری خود در جهت  ارائه خدمات مطلوب به زائران در  اربعین حسینی پرداختند.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • نشست کمیته بهداشت و درمان سلامت اربعین  ۹۷ با حضور رئیس دانشگاه، معاونین، مدیران ستادی و همچنین مسئولان و نمایندگان دستگاه‌ها، ارگان‌ها و نهادهای عضو این کمیته به میزبانی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان
  • نشست کمیته بهداشت و درمان سلامت اربعین  ۹۷ با حضور رئیس دانشگاه، معاونین، مدیران ستادی و همچنین مسئولان و نمایندگان دستگاه‌ها، ارگان‌ها و نهادهای عضو این کمیته به میزبانی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان
ثبت امتیاز
جستجو