اخبار
تاریخ انتشار: یکشنبه 18 شهریور 1397
کمیته بهداشت و درمان اربعین استان ایلام برگزار شد

  کمیته بهداشت و درمان اربعین استان ایلام برگزار شد

امتیاز: Article Rating
بنا به ضرورت مباحث بهداشتی و درمانی در کنگره عظیم اربعین حسینی به پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تایید استانداری، کمیته بهداشت و درمان اربعین در سالن کنفرانس معاونت سیاسی امنیتی استانداری برگزار شد.

به گزارش  پیمان کمالوندی خبرنگار وب دا، در این جلسه که معاون سیاسی امنیتی استاندار، مسئولان و نمایندگان دستگاه‌ها و ارگان‌ها و نهادهای استانی و همچنین معاون بهداشتی، معاون غذا و دارو، مدیر درمان و رئیس فوریت‌های پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی و رئیس جامعه پزشکی استان حضور داشتند، معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام ضمن خیرمقدم و تقدیر از تلاشهای تمامی دست اندرکاران برگزاری اربعین حسینی در استان ایلام اظهار کرد: اربعین حسینی نمایشی از این از اقتدار و عظمت اسلام و مسلمین است.

دکتر محمد نوذری افزود: ایستگاه های صلواتی در خارج از شهرها و در قالب مجتمع های خدماتی به زائران اربعین حسینی ارائه خدمات خواهند داد.

وی با بیان اینکه در اربعین امسال در سطح شهرهای ایلام مجوز فعالیت ایستگاه های صلواتی صادر نمی شود، افزود: به منظور ارائه خدمات بهتر به زائران و ایجاد فرصت اقتصادی برای بازاریان شهرهای استان، امسال موکب ها در قالب مجتمع های خدماتی و در خارج از شهرها دایر خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خواستار جانمایی بیمارستان های صحرایی، توسعه و تجهیز اماکن درمانی و اطلاع رسانی های لازم در زمینه بهداشت عمومی شد و ادامه داد: باید تدابیر لازم در زمینه بهداشت و درمان زائران اربعین حسینی(ع) اندیشیده شود.

اتخاد تدابیرلازم در زمینه جانمایی مناسب آمبولاس های اورژانس و تسهیل تردد دستگاه های خدمات رسان از دیگر تاکیدات نوذری در این نشست بود و گفت: دستگاه های ذیربط هماهنگی های لازم را در این زمینه به عمل آورند.

معاون استاندار ایلام در پایان ابراز امیدواری کرد با هماهنگی مدیران و همراهی مردم استان امسال شاهد مدیریت بهتر و منظم تر کنگره عظیم اربعین در استان باشیم.

در ادامه این جلسه نیز معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر از همدلی و همراهی تمامی مسئولان و دست اندرکاران استانی در کنگره عظیم اربعین حسینی ابراز داشت: دانشگاه علوم پزشکی ایلام در عرصه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی سابقه‌ای ۴ ساله در اربعین حسینی دارد و از هم اکنون پیش بینی های مورد نظر در رابطه با پرسنل مورد نیاز، امکانات و تجهیزات و ملزومات پزشکی و دارویی را انجام داده است.

 دکتر راضی ناصری فر ادامه داد: کمیته اربعین در دانشگاه علوم پزشکی در جهت آمادگی کامل و بررسی نقاط ضعف و قوت به صورت مستمر و مکرر برگزار می‌شود و چالش هایی که از اربعین های سالیان اخیر وجود داشته، مورد بررسی قرار می‌گیرد و تصمیماتی نیز در جهت رفع آنان در این جلسات اتخاذ می گردد.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایلام از ابتدای ورود زائران به استان مسئولیت حفظ سلامت زائران تا مرز بین المللی مهران و بازگشت و خروج آنان از استان را برعهده دارد و به این جمعیت عظیم خدمات‌رسانی می‌کند.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه در تمام مدت تردد زائران از استان همواره به آنان آموزش‌های بهداشتی ارائه می‌شود، بیان کرد: در راستای ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر در تمامی حوزه‌ها دستگاه‌ها و ارگان‌های استانی باید بالاترین میزان مشارکت و تعامل را با یکدیگر داشته باشند.

 وی کنترل و بررسی مواد غذایی، آب آشامیدنی و پخت غذاهای مورد مصرف زائران را یکی از اولویت‌های معاونت بهداشتی در راستای حفظ سلامت زائران عنوان کرد و از نظارت های بیشتر در این رابطه در اربعین امسال خبر داد.

 دکتر ناصری فر همچنین در خاتمه سخنان خود اطلاع رسانی را یکی از مولفه‌های مهم در سلامت زائران عنوان کرد و خواستار تعامل و همکاری هرچه بیشتر رسانه‌ها و خصوصاً صدا و سیما در این راستا شد.

 در ادامه نیز معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام عنوان کرد: تعامل و همکاری و روحیه خدمتگزاری در سطح استان توسط دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف باعث ارائه خدمات مطلوب به زائران اربعین حسینی در سالهای گذشته شده است.

 دکتر مهتاب شاهماری ادامه داد: رفع مشکلات و چالش های مربوط به خدمات رسانی به زائران موجب رضایتمندی آنان خواهد شد که خوشبختانه در اینگونه جلسات راهکارها و تصمیمات ارزنده‌ای در راستای رفع این نارسایی ها اتخاذ می گردد.

 وی خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی و تحریم های ناجوانمردانه دشمنان نظام، برای ارائه خدمات دارویی به زائران در اربعین ذخیره دارویی اولویت ما است.

 معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: تمامی دستگاه‌ها و ارگان‌های خدمت رسان تا آخرین لحظات تردد زائران در استان به خدمت‌رسانی و رسالت سازمانی خود ادامه دهند چراکه تعطیلی زودهنگام خدمات‌دهی در این ایام، بار
[21:32, 9/9/2018] زيدي فوريت مهران: ج کرمي2:
مسئولیت دیگر دستگاه‌ها و ارگان‌ها را سنگین‌تر می‌کند.

در ادامه این جلسه نیز مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تشریح فعالیت ها و اقدامات درمانی دانشگاه در اربعین سال گذشته تصریح کرد: خوشبختانه همکاری و هم افزایی ارزشمندی در بین دستگاه‌ها و ارگان‌های استانی در جهت خدمات دهی به زائران شکل گرفته است.

 دکتر محمدرضا صیدی اضافه کرد: در ایام تردد زائران اربعین حسینی با تمامی دست اندرکاران هماهنگی و هم اندیشی خود را در خدمات دهی به زائران به نمایش بگذارند تا تداخلی در این خدمات دهی ایجاد نگردد.

 وی افزود: سازمان ها و ارگان هایی که در بخش بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی را یاری می نمایند، سعی کنند که با تمام امکانات تجهیزات و پشتیبانی لجستیکی خود به استقبال اربعین بروند تا در روند خدمات رسانی تاثیر مثبت و مطلوب تری داشته باشند.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآوری کرد: در برخی از شهرستان های استان توسعه اورژانس بیمارستان ها در جهت ارائه خدمت بیشتر به مردم و زائران در نظر گرفته شده که امیدواریم در اربعین حسینی با اتمام آنان شاهد خدمات‌دهی بیشتری باشیم.

 رئیس فوریت‌های پزشکی استان ایلام نیز به عنوان دیگر سخنران این جلسه اظهار کرد: امسال در سطح استان 200 دستگاه آمبولانس سبک در ایام تردد زائران اربعین حسینی در محل های مورد نظر استقرار خواهند یافت.

 دکتر صیدنور علیمرادی ادامه داد: همچنین تعداد ۱۵ اتوبوس آمبولانس، ۵ فروند بالگرد، ۵ درمانگاه موقت، ۳ بیمارستان صحرایی توسط دانشگاه علوم پزشکی، سپاه و ارتش و همچنین ۱۵ دستگاه موتور آمبولانس در سطح استان در جهت خدمات دهی اورژانسی به زائران مستقر می‌شوند.

وی در این ادامه این بحث گفت: علاوه بر بیمارستان ها و مراکز درمانی، در اربعین امسال بیش از هزار نفر نیروی بهداشتی و درمانی به زائران ارائه خدمات خواهند نمود که امیدواریم زمینه‌های رضایتمندی زائران عزیز را فراهم سازیم.

 همچنین رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان ایلام نیز در این جلسه از حضور پررنگ این سازمان در کنار دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه‌ها و ارگان‌های خدمت رسان در ایام تردد زائران خبر داد.

سرهنگ پاسدار ساسان زمانی افزود: از سال ۹۳ تا ۹۶ سازمان بسیج جامعه پزشکی با همکاری سپاه درمانگاه تخصصی جهت ارائه خدمات به زائران دایر نموده و امسال نیز در قالب بیمارستان صحرایی تلاش خواهیم کرد که خدمات بیشتر و کاملتری را ارائه کنیم.

 در ادامه این جلسه نیز مدیران و نمایندگان دستگاه‌ها، ارگان‌ها و سازمان‌های استانی در رابطه با ارائه خدمات به زائران و نحوه مشارکت و همکاری های درون و برون سازمانی در جهت مطلوب تر شدن این خدمات توضیحاتی را ارائه نمودند.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • کمیته بهداشت و درمان اربعین استان ایلام برگزار شد
ثبت امتیاز
جستجو